پاورپوینت عدالت در اقتصاد

مطالب دیگر:
📂دانلود جزوه طراحی تصفیه خانه فاضلاب مخصوص مقطع کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط📂دانلود جزوه آلودگی هوا مخصوص مقطع کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط📂دانلود جزوه ی مدار الکتریکی 1و2 ویژه آزمون ارشد برق و قدرتpdf📂دانلود جزوه ی گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک عمرانpdf📂دانلود جزوه ی شیمی عمومی دو براساس کتاب چارلز مورتیمر pdf📂دانلود مجموعه تست های کنکوری ریاضی عمومی دوPDF📂دانلود مجموعه سوالات مصاحبه ی حضوری و گزینش استخدامی pdf📂آموزش 0 تا 50 تولید محتوا📂تبدیل infix به postfix📂کلاس صف اولویت دار📂درج،پیمایش و نمایش درخت AVL در C++📂لیست مجاورتی در c++📂درخت نخ کشی شده در c++📂پرسپکتیو اتوکدی بناهای معروف(جدید99)📂پلان مرکزتوانبخشی جوانان(نسخه جدید)📂یافتن ضرب بهینه ماتریس ها📂پکیج تکنولوژی فکر(1و 2) صوتی📂سورس کد بازی توپ و تخته متحرک در C++📂لاپلاس و اعداد مختلط در C++📂رمزگذاری متن با هافمن در C++📂قدم صفر کسب وکار اینترنتی📂عملیات Encoding و Decoding هافمن در C++📂آموزش نصب اکانت بازی ps4📂دانلود جزوه ی جامع و کامل سازه های بتنی مهندسی عمران ویژه آزمون ارشد عمران pdf📂دانلود رایگان کتاب فیزیک و کوانتوم نانو شیمی ویژه آزمون دکترای نانو شیمیpdf

شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان اقتصاد کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات32حجم362/573 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 32 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

عدالت در فرانسه و انگلیس Justice و در لاتین Ustitia است. عدالت در لغت به‌معنی انصاف، بی‌طرفی، درستی، پاداش و دادور آمده است.

عدالت اقتصادی به‌معنی مراعات حقوق اقتصادی افراد در حوزه رفتارها و روابط اقتصادی است. امروزه برای عدالت اقتصادی گاهی از کلمه عدالت اجتماعی نیز استفاده می‌شود. عدالت اقتصادی که علاوه‌بر اجتماع شخص را نیز متاثر می‌کند، دربر گیرنده آن اصول اخلاقی است که هدایت گر ما در طرحهای اقتصادی است. این طرح‌ها تعیین می‌کند که چگونه هر فردی برای زندگی کسب معاش کند؛ کالا و خدمات را با دیگران مبادله کند و یا چگونه قرارداد ببندد. هدف نهایی عدالت اقتصادی این است که به هر شخصی اختیار دهد که به‌طور خلّاقانه در کارهای نامعینی ماورای اقتصاد یعنی کارهای ذهنی و روحی به‌کار گماشته شود.

واژه عدالت یکی از عمده‌ترین ارزش‌های معنوی در طول تاریخ تمدن بشری است و در سطح مباحث نظری از گذشته دور تاکنون مورد توجه ویژه اندیشه‌وران اقتصادی بوده است. دست نامرئی آدام اسمیت و عدم دخالت دولت و نظریه‌های اقتصاد رفاه در اقتصاد آزاد و الغای‌ مالکیت خصوصی ابزار تولید (سرمایه) در اندیشه‌ی سوسیالیزم، همواره بیان‌گر دغدغه‌ی متفکران اقتصادی درباره‌ی عدالت اقتصادی بوده است. با همه این وجود از منابعی که در مورد عدالت نوشته‌اند، برمی‌آید، نخستین اندیشه‌وری که درباره عدالت گفتار منسجمی دارد، افلاطون است.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

عدالت از دیدگاه اندیشمندان غربی

انواع عدالت اقتصادی

اصول نظریه‌های عدالت اقتصادی

اهداف عدالت اقتصادی

شاخصهای عدالت اقتصادی

پایان

عنوان : عدالت در اقتصاد

فرمت : پاورپوینت

حجم : 364 کیلوبایت

تعداد صفحات : 32

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"